Wystawa Wykładowców i Studentów PWSZ

Wystawa prac wykładowców i studentów studiów pierwszego stopnia: Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych (sztuki wizualne z grafiką projektową i fotografią) oraz studentów studiów drugiego stopnia: Projektowanie zorientowane na użytkownika nowych mediów, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. W wystawie uczestniczą także absolwenci kierunku Edukacja artystyczna.

Wystawa prezentuje prace wykładowców, studentów oraz absolwentów kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu oraz uruchomionego w 2021 roku kierunku Projektowanie zorientowane na użytkownika nowych mediów, studia drugiego stopnia. Ekspozycja zawiera wycinek indywidualnej pracy twórczej wykładowców związanych z sądecką PWSZ, ich studentów oraz prace grupy absolwentów.

Kierunek Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych istnieje w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu od 2007 roku, oferując kształcenie w ramach zajęć specjalizacyjnych z zakresu: sztuki wizualne z grafiką projektową i fotografią. Jako unikatowe połączenie, studenci mają możliwość zdobycia kwalifikacji pedagogicznych, potrzebnych na zróżnicowanym rynku pracy. Studia obejmują zajęcia z zakresu sztuk wizualnych, ale także z obszaru grafiki projektowej i fotografii np. intermedia, multimedia, komputerowe programy graficzne, folk design, projektowanie w przestrzeni wirtualnej i inne. W ofercie znajdują się też zajęcia prowadzone w języku angielskim.

Od roku akademickiego 2021/2022 ofertę kształcenia poszerzono o studia drugiego stopnia: Projektowanie zorientowane na użytkownika nowych mediów. Studia oferują atrakcyjne wykształcenie w deficytowym i rozwijającym się obszarze UX-design. Kształcenie obejmuje zakres projektowania zorientowanego na użytkownika np. projektowanie graficznych interfejsów użytkownika, projektowanie aplikacji mobilnych, projektowanie reklamy wizualnej, internet rzeczy, identyfikację wizualną i promocję produktu czy media interaktywne oraz zajęcia z zakresu nowych mediów. Nowocześnie wykształcony absolwent może stać się poszukiwanym na rynku pracy specjalistą z zakresu UX-design.

Zajęcia na kierunkach prowadzi wysoko wykwalifikowana kadra, tworząc twórczą atmosferę studiów, pozwalającą na zindywidualizowany rozwój studenta.

Wykładowcy:

dr hab. Iwona Bugajska-Bigos, prof. PWSZ,

prof. dr hab. Krzysztof Tomalski,

dr hab. Karol Gąsienica-Szostak, prof. PWSZ,

prof. dr hab. Andrzej Szarek,

dr hab. Michał Jandura

prof. dr hab. Grzegorz Sztwiertnia,

mgr Agata Rolka

mgr Mariusz Obrzut

Nasi partnerzy

Logo-Małopolska-V-RGB (2)   3      sokol_logo    kryniczanka_logo_2018_CMYK.PDF - Adobe Reader 2019-11-12 093453

LOGO FILHARMONIA         LogoPCK (1)            MGOK Logo        Projekt bez tytułu (37)