Teatr Młodzieżowy wznawia działalność!

TEATR MŁODZIEŻOWY wznawia działalność pod skrzydłami KAROLINY FORTUNY!

Znana Kryniczanom z działania na rzecz reaktywacji Teatru Modrzewiowego, a tym samym takich projektów jak: Gdy skamienieje wiatr czy NIKI4LIVE, Karolina Fortuna poprowadzi Teatr Młodzieżowy działający przy krynickim Centrum Kultury.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę 20. października w sali konferencyjnej Centrum Kultury przy ul. Piłsudskiego 19 (sala na parterze obok sali kinowej). Rozpoczęcie spotkania zaplanowane jest na godzinę 18:00, ale jak zapewnia prowadząca - będzie czekać na wszystkich chętnych do godziny 19:00. Jeśli ktoś nie da rady przyjść w tym terminie, może skontaktować się z nami telefonicznie pod numerem: 18 471 07 54 lub wypełnic deklarację online.

Karolina Fortuna - ur. w 1988 roku w Krynicy-Zdroju; absolwentka Wydziału Aktorskiego AST im. St. Wyspiańskiego w Krakowie (2010r.) w klasie mistrzowskiej Prof. AST Jerzego Treli, założycielka Fundacji Sztuka Teatru oraz Teatru Odwróconego w Krakowie (2012r.). Koordynatorka i inicjatorka projektów społecznych z zakresu edukacji kulturalnej. Pomysłodawczyni i działaczka na rzecz reaktywacji Teatru Modrzewiowego w Krynicy-Zdroju. Inicjatorka i współkuratorka ogólnopolskich warsztatów dramaturgicznych Drama Zoom Zone.
Od dziesięciu lat czynna zawodowo aktorka, mająca w swoim dorobku ponad 20 ról teatralnych. Autorka dramatów: "nocdzieńsen" (dramat zakwalifikowany do Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej organizowanym przez Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie, 2012 r.) "ZEN_IT" (dramat wybrany do realizacji scenicznej w ramach Katowickiej Rundy Teatralnej 2019, spektakl w reż. P. Prokopiuk otrzymał nagrodę Grand Prix KRT), "bez tytułu" (publikacja w antologii cyfrowej pt.: “Nasz głos” przez Narodowy Stary Teatr im. H. Modrzejewskiej w Krakowie, 2019r.); autorka libretta do operetki "NOVA. Operetka w trzech aktach" (muz. Paulina Załubska) prawykonanie realizowane w ramach programu MKDNiS "Zamówienia kompozytorskie" (2021 r.); a także publikacji: kwartalnik teatralny "nietakt" nr 13/2013, oraz esej “Emalia” w czasopiśmie literackim "Metafora" (nr 2(83) ISSN 08670544 NR IND.384739.

Zachęcamy do zapoznania się z nagraniem sztuki stworzonej z inicjatywy Karoliny Fortuny z udziałem Kryniczan:

Nasi partnerzy

Logo-Małopolska-V-RGB (2)   3      sokol_logo    kryniczanka_logo_2018_CMYK.PDF - Adobe Reader 2019-11-12 093453

LOGO FILHARMONIA         LogoPCK (1)            MGOK Logo        Projekt bez tytułu (37)