Rekrutacja Questy - łączymy miejsca i pokolenia

42bfbea03cce865b2f6f3be1a87895b7_L

Rekrutacja do projektu Questy - łączymy miejsca i pokolenia

Zapraszamy do udziału w projekcie „Questy – łączymy miejsca i pokolenia”, który ma na celu budowanie więzi i integrację międzypokoleniową pomiędzy młodymi dorosłymi a seniorami. W projekcie mogą wziąć udział grupy 16-20 osobowe, składające się z min. 8 osób w wieku 18-30 lat oraz min. 8 osób w wieku 65+, które zjednoczą się we wspólnym celu.

Grupy realizować będą zaproponowane przez siebie inicjatywy w jednym z trzech tematów.

  • Lokalna sztuka i rękodzieło,
  • Zdrowie i kuchnia tradycyjna,
  • Ekologiczny styl życia w obliczu zmian klimatycznych,

Członkowie biorących udziałw projekcie grup będą uczyć się od siebie podczas warsztatów organizowanych przez seniorów dla młodych dorosłych i przez młodych dorosłych dla seniorów i realizować wspólne pasje.

Projekt „Questy – łączymy miejsca i pokolenia” wspierać będzie lokalne dziedzictwo. Uczestnicy wezmą udział w warsztatach tworzenia questu prowadzonych przez Fundację Mapa Pasji, podczas którego stworzą quest – trę terenową w swoich miejscowościach. Quest dołączy do programu "Questy - Wyprawy Odkrywców" i zostanie udostępniony szerokiej grupie odbiorcow. 

Projekt „Questy – łączymy miejsca i pokolenia” to także współpraca międzynarodowa. Wybrani uczestnicy grup weźmą udział w wizycie studyjnej w Polsce i w Norwegii, podczas których wymienią się wiedzą i doświadczeniem, zaprezentują wyniki pracy, a także wezmą udział w warsztatach rozwijających umiejętności przywódcze. Wszystkie koszty podrózy i pobytu uczestników zostaną pokryte. 

Projekt trwać będzie od 01.06.2024 r. do 28.02.2025 r., a jego owoce związane z integracją międzypokoleniową, redukcją stereotypów, wyłonieniem się lokalnego przywództwa i poprawą atrakcyjności turystycznej miejscowości wpyną na rozwój lokalnej społeczności

W projekcie mogą wziąć udział nie tylko osoby zrzeszone w organizacjach, jak na przykład koła gospodyń wiejskich czy kluby seniora, ale także grupy nieformalne.

Zgłoszenia grup przyjmujemy poprzez formularz - TUTAJ. 

Zgłoszenia przyjmujemy do 21.06.2024 r.

Zgłoszenie wypełnia jedna osoba z grupy, odpowiadając na pytania o:

  • wybór tematu przewodniego, wokół którego pracować będzie grupa
  • doświadczenia członków grupy w wybranym temacie
  • inicjatywę w wybranym temacie, jaką chcielibyście zaprezentować w projekcie,
  • pomysłów na inicjatywę seniorów dla młodych dorosłych oraz młodych dorosłych dla seniorów, którą chcielibyście zrealizować
  • pomysłu na questy – wyprawy odkrywców – grę terenową w waszej miejscowości, zastanówcie się, co warto zobaczyć w Waszej miejscowości.

Źródło: mapapasji.pl

Nasi partnerzy

Logo-Małopolska-V-RGB (2)3 sokol_logo kryniczanka_logo_2018_CMYK.PDF - Adobe Reader 2019-11-12 093453LOGO FILHARMONIA

slotwiny-logoLogoPCK (1)MGOK LogoProjekt bez tytułu (37)

 

1

2