„Profilaktyka nowotworów wątroby - Pomyśl o wątrobie nim ona przypomni o sobie"

Bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku raka wątroby

Szpital Uniwersytecki w Krakowie we współpracy z NZOZ „Esculap” w Krynicy Zdrój realizujący projekt pn. „Profilaktyka nowotworów wątroby – Pomyśl o wątrobie nim ona przypomni o sobie” zapraszają do udziału w bezpłatnych badaniach profilaktycznych w kierunku zakażenia HBV i/lub HCV.

Zakażenia wirusami HBV i/lub HCV wywołują wirusowe zapalenie wątroby – odpowiednio typu B i C (WZW B i C). Nierozpoznane i nieleczone zakażenia prowadzą do uszkodzeń wątroby, takich jak marskość czy nowotworów – rak wątrobowokomórkowy. Zakażenia przez wiele lat mogą przebiegać bezobjawowo lub skąpoobjawowo, co utrudnia ich wykrycie. W Polsce na raka wątrobowo-komórkowego umiera ponad 2 000 osób rocznie – czas to zmienić!

Chciałbyś, aby Twoja wątroba dłużej cieszyła się zdrowiem? Weź udział w bezpłatnych badaniach przesiewowych dla osób powyżej 18 roku życia w kierunku zakażeń HBV i/lub HCV. Dzięki wykryciu zakażenia będziesz mógł podjąć działanie, by wirus nie zniszczył Twojej wątroby. Z badań mogą skorzystać również osoby pochodzące z Ukrainy.

Bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku raka wątroby można wykonać w NZOZ „Esculap” przy ul. Czarny Potok 15b w Krynicy Zdroju oraz przy ul. Zefirka 6 w Muszynie. Celem umówienia wizyty należy skontaktować się z placówką pod nr telefonu: 18 534 92 86 (Krynica Zdrój), 18 477 78 19 (Muszyna).

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej Projektu www.watrobanieboli.pzh.gov.pl

Projekt pn. „Profilaktyka nowotworów wątroby – Pomyśl o wątrobie nim ona przypomni o sobie” realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Badania prowadzone będą do momentu wyczerpania puli przyznanej danej jednostce. 


Plakat_Esculap Krynica

Nasi partnerzy

Logo-Małopolska-V-RGB (2)   3      sokol_logo    kryniczanka_logo_2018_CMYK.PDF - Adobe Reader 2019-11-12 093453

LOGO FILHARMONIA         LogoPCK (1)            MGOK Logo        Projekt bez tytułu (37)