Muzyczna MAJÓWKA

w dniach 29. kwietnia - 3 maja 2022 Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju organizuje Muzyczną Majówkę w Parku im. Romana Nitribitta.

W programie koncerty takich zespołów jak:
- We Dwóch - duet gitara i saksofon /muzyka coverowa, filmowa i jazzowa/

- Bartłomiej Leśniak Trio - Zespół powstał w 2018 roku. Współtworzy go trzech utalentowanych studentów Akademii Muzycznej w Krakowie. Trio wykonuje standardy jazzowe we własnych aranżacjach oraz autorskie kompozycje. W swojej muzyce łączą świeże brzmienie nowoczesnego jazzu z mocnym hard-bopowym podejściem rytmicznym. Razem jako sekcja rytmiczna zespołu Horntet zdobyli nagrodę dla najlepszego zespołu na międzynarodowym konkursie "Jazz Contest" w Tarnowie w 2019 roku oraz nagrodę dla najlepszego zespołu podczas XXI Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych w Gdyni w 2021 roku. Członkowie zespołu regularnie występują na festiwalach jazzowych oraz koncertują w znanych polskich klubach jazzowych.

- Natalia Kwiatkowska / The Missing Part - Rewelacyjny kontakt z publicznością i interakcja to jedna z wielu zalet cechujących duet. Lekkość i radość muzyczna, to coś, co urzeka i zapada w pamięć. The Missing Part to duet stworzony przez Natalię Kwiatkowską i Roberta Kapkowskiego z tęsknoty za lirycznymi i subtelnymi dźwiękami. Grają swoje autorskie piosenki z debiutanckiej płyty ale także własne aranżacje m.in Henryka Warsa, Krystyny Prońko, Etty James, Arethy Franklin, Amy Winehouse, Evy Cassidy i innych. Wokalistka została czterokrotnie wybrana najlepszą polską wokalistką bluesową w 2015/2016/ 2018/2019 roku przez czytelników prestiżowego pisma "Twój Blues"

- Kwartet Beskid - grupa młodych kobiet, które połączyła wspólna pasja i razem tworzą kwartet smyczkowy. Wykonują utwory klasyczne, popowe i rozrywkowe. 3 maja zagrają wyjątkowy koncert patriotyczny w Sali Balowej Starego Domu Zdrojowego, jako część artystyczną obchodów Święta Konstytucji.

Dodatkowo codziennie od piątku do poniedziałku - wieczorne dyskoteki pod gwiazdami. Zagra m,in. DJ Nukee Proff - zwycięzca przeglądu ARENA Sądeckiego bitu, związany z nowotarskim klubem ADHD.

3 maja na dużym ekranie w Parku Nitribitta będzie można obejrzeć niemy film Ryszarda Ordyńskiego "Pan Tadeusz" z 1928 roku z muzyką graną na żywo przez Marcina Pukaluk - muzykologa, kompozytora, performera i producenta muzycznego. Tworzy muzykę do filmów, reklam i gier komputerowych. Nagrał 2 solowe płyty. Zagrał 250 seansów z muzyką na żywo w najlepszych kinach studyjnych Polski, m.in.: Muza (Poznań), Cytryna(Łódź), Kinoteka (Warszawa), Dolnośląskie Centrum Filmowe (Wrocław), Centrum Sztuki Współczesnej (Toruń), Chatka Żaka(Lublin), Forum(Białystok), Zamek Książąt Pomorski(Szczecin). Skomponował muzykę do 13 klasyków filmu niemego. Występował w ramach takich imprez filmowych, jak American Film Festival, Plus Camerimage, Sputnik nad Polską, Festiwal Polskich Filmów "Wisła" w Moskwie, Pordenone Silent Film Festival (Włochy), Polish Film Festival (Chicago), Minsk International Film Festival, Polish Film Weeks (Helsinki),Batumi International Art-House Film Festival (Gruzja), Denver Film Festival, Kinoteka Polish Film Festival (Londyn) czy festiwal "Mute Nights" w Odessie.

Nie zabraknie też animacji dla dzieci, a od piątku 29. kwietnia do wtorku 3. maja trwać będzie Krynicki Jarmark Rękodzieła i produktów Regionalnych. Prosimy nie mylić jarmarku z kiermaszem organizowanym w tym samym czasie na deptaku.

Szczegóły na plakatach. Wszystkie wydarzenia mają charakter otwarty i są bezpłatne.

muzyczna majówka (841×1189 mm)

Nasi partnerzy

Logo-Małopolska-V-RGB (2)   3      sokol_logo    kryniczanka_logo_2018_CMYK.PDF - Adobe Reader 2019-11-12 093453

LOGO FILHARMONIA         LogoPCK (1)            MGOK Logo        Projekt bez tytułu (37)