Mój mały świat

Agnieszka Pawlitko – Cieszynianka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie(2020), Etnologii (2013) i Instytutu Sztuki (2011) Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. W 2021 roku otrzymała Stypendium Burmistrza Miasta Cieszyna w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury oraz opieki nad zabytkami.

Zawodowo od 2013 roku związana z Cieszyńskim Ośrodkiem Kultury „Dom Narodowy” w Cieszynie, gdzie obecnie pełni funkcję specjalisty ds. edukacji kulturalnej. Opiekuje się nowo powstałym Centrum Folkloru Śląska Cieszyńskiego, które zajmuje się edukacją regionalną, organizowaniem warsztatów, spotkań, wykładów n.t. Kultury ludowej.
Rozwija działalność Centrum poprzez ciągłą naukę i doskonalenie.

W 2020 roku udało się jej pozyskać środki finansowe z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska2020, gdzie mogła zrealizować cykl warsztatów edukacyjnych dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Od 2020 roku nauczyciel w Liceum Sztuk Pięknych w Cieszynie przy Zespole Doskonalenia Zawodowego w Katowicach, gdzie prowadzi pracownię rysunku i malarstwa.


Prężnie działa i udziela się jako społecznik od 2013 roku. Aktualnie współpracuje z takimi organizacjami jak: Polskie Stowarzyszenie Artystów Plastyków w RC, Koło nr 6 MZC, Polskie Towarzystwo Ludoznawcze, Związek Polskich Artystów Plastyków oddział Bielsko-Biała, Górnośląski Oddział Stowarzyszenia Wspólnota Polska w Katowicach, Związku Podhalan Oddziału Górali Śląskich w Brennej. Podczas studiów tańczyła w Zespole Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej, gdzie uzyskała nowe umiejętności i wiedzę dt. Kultury naszego regionu. Prężnie wystawia swoje prace na wystawach indywidulanych, zbiorowych, a także bierze udział w plenerach artystycznych.

1635366478776

Nasi partnerzy

Logo-Małopolska-V-RGB (2)   3      sokol_logo    kryniczanka_logo_2018_CMYK.PDF - Adobe Reader 2019-11-12 093453

LOGO FILHARMONIA         LogoPCK (1)            MGOK Logo        Projekt bez tytułu (37)