IX Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju

IX Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju 

W dniach 26-26 listopada 2022 Krynica-Zdrój będzie gościła młodych śpiewaków, uczestniczących w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Jana Kiepury. Krynickie Towarzystwo Kulturalne im. Jana Kiepury organizuje to wydarzenie już po raz dziewiąty. 

Projekt bez tytułu (34)

Krynicką tradycją stało się już, że w drugiej połowie listopada Krynica-Zdrój stają się miejscem zmagań młodych adeptów sztuki wokalnej, którzy rywalizują w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Jana Kiepury. Sala Balowa Starego Domu Zdrojowego przez trzy dni rozbrzmiewa muzyką i śpiewem. Konkurs jest dla młodych wokalistów szansą na wymianę doświadczeń, sprawdzenie się przed szerszą publicznością i zaprezentowanie się przed międzynarodowym Jury. 

W bieżącej edycji w Jury konkursu zasiądą uznani artyści i pedagodzy: 

  • prof. dr RYSZARD KARCZYKOWSKI (Polska) – przewodniczący jury, 
  • prof. dr hab. TADEUSZ PSZONKA (Polska) – wiceprzewodniczący jury, Dyrektor Artystyczny, 
  • prof. EVA BLAHOVA (Słowacja) – członek jury, 
  • WIKTOR BOCKMAN (Szwajcaria) – członek jury, 
  • prof. dr hab. Mariola Cieniawa-Puchała (Polska) – członek Jury. 

Dla najlepszych uczestników regulamin przewiduje atrakcyjne nagrody: I – miejsce: 7.000zł, II – miejsce: 5.000zł, III – miejsce: 3.000zł, dodatkowo uczestnicy mogą liczyć na nagrody dodatkowe takie jak:  

  • Nagroda Dyrektora Artystycznego 56 Festiwalu Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju w postaci uczestnictwa w jednym z koncertów festiwalowych ufundowana przez Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju,  
  • Nagroda Specjalna w postaci uczestnictwa w koncercie Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie w roku 2023,  
  • Nagroda Specjalna Związku Artystów Scen Polskich – Stowarzyszenie w Warszawie ufundowana z ramienia Sekcji Teatrów Muzycznych, którą wręczy Sylwester Kostecki – przewodniczący, w postaci nagrody pieniężnej i udziału w Koncercie. 

W poprzednich edycjach konkursu udział wzięli artyści z całego świata w tym m.in. z: Polski, Ukrainy, Chin, Korei Południowej, Białorusi, Austrii, czy Armenii. 

Organizując Konkurs, realizujemy w czystej postaci nasze cele statutowe takie jak rozwijanie życia kulturalnego, twórczości artystycznej, propagowanie sztuki wokalnej, czy praca na rzecz młodzieży uzdolnionej artystycznie. Szczególnie cieszy mnie fakt, że nasza działalność jest doceniana zarówno przez Ministerstwo Kultury, jak i przez samych uczestników, którzy co roku chętnie uczestniczą w przesłuchaniach konkursowych. - mówi Victoria Andrea Gurgul - Prezes Zarządu KTK im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju. 

Ramowy program konkursu: 

24.11.2022 r. (czwartek) od godz. 12:00 – I etap przesłuchań konkursowych, 

25.11.2022 r. (piątek) od godz. 19:00 – II etap przesłuchań konkursowych, 

26.11.2022 r. (sobota) godz. 17:00 – KONCERT LAUREATÓW. 

Wszystkie wydarzenia w ramach IX Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Jana Kiepury odbywają się w Sali Balowej Starego Domu Zdrojowego. 

Wstęp dla publiczności na przesłuchania konkursowe jest BEZPŁATNY. 

Bilety na Koncert Laureatów w cenie 25zł do nabycia przy wejściu do Sali Balowej na godzinę przed koncertem. 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marjan Kiepura – syn Jana Kiepury i Marty Eggerth.

/źródło: informacja prasowa Organizatora

Nasi partnerzy

Logo-Małopolska-V-RGB (2)   3      sokol_logo    kryniczanka_logo_2018_CMYK.PDF - Adobe Reader 2019-11-12 093453

LOGO FILHARMONIA         LogoPCK (1)            MGOK Logo        Projekt bez tytułu (37)