I Krynicki Przegląd Choreograficzny Dzieci i Młodzieży

29 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca. Każdy, kto choć raz odczuł zachwyt patrząc na widowisko taneczne lub samemu w nim uczestniczył, musi docenić wagę tego święta. Taniec jest sztuką uniwersalną. Nie zna granic, wieku, nie ogranicza go bariera językowa. Jest dla wszystkich ludzi na świecie możliwością wypowiedzi: uzewnętrznienia uczuć, wyjawienia najskrytszych treści, myśli, pragnień i doznań - wykrzyczenia wszystkich swoich emocji.

W Krynicy działa kilka zróżnicowanych charakterem i stylem zespołów baletowych czy grup tanecznych i te zaprosiliśmy do udziału w przeglądzie choreograficznym. Był to przegląd, w którym każdy uczestnik prezentował swoje własne, przez siebie samego stworzone i opracowane układy taneczne, do wybranej przez siebie muzyki. Dla nas, jako organizatorów szczególnie ważnym było, żeby uczestnik Przeglądu Choreograficznego zaprezentował się nie w roli odtwórcy, ale w roli TWÓRCY i KREATORA.

I tak też było! Pierwszy Krynicki Przegląd Choreograficzny już za nami. Pomysły na kolejny powoli rodzą się w głowach organizatorów i uczestników. Jak było - zpobaczcie sami!

Nasi partnerzy

Logo-Małopolska-V-RGB (2)   3      sokol_logo    kryniczanka_logo_2018_CMYK.PDF - Adobe Reader 2019-11-12 093453

LOGO FILHARMONIA         LogoPCK (1)            MGOK Logo        Projekt bez tytułu (37)