Remont budynku Centrum Kultury

Z ogromną radością informujemy o otrzymanej dotacji w programie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego: Infrastruktura domów kultury.

Celem programu jest zapewnienie optymalnych warunków dla działalności domów i ośrodków kultury oraz centrów kultury i sztuki w zakresie edukacji kulturalnej i animacji kultury poprzez modernizację i rozbudowę ich infrastruktury.

Nasza jednostka otrzymała dotację w wysokości 480.000 zł. Jest to druga w Polsce - po Powiatowym Domu Kultury w Sokółce (484 tys.) - tak wysoka dotacja. W dwuletnim planie naszego wniosku uwzględniono niezbędne prace konieczne do zapewnienia bezpiecznych warunków dla dzieci, młodzieży i seniorów, ale także stworzenie nowych przestrzeni do prowadzenia zajęć. 


W imieniu swoim i uczestników naszych zajęć serdecznie dziękujemy Panu Profesorowi Piotrowi Glińskiemu - Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego za okazane zaufanie i docenienie naszych starań. Dziękujemy za to, że nasze marzenia właśnie zmieniły się w konkretny plan remontowy, który dzięki dotacji jesteśmy w stanie zrealizować. Podziękowania i serdeczne pozdrowienia kierujemy też do Pani Anny Pasznik z Narodowego Centrum Kultury, która nigdy nie pozwoliła nam poddać się.
Dziękujemy również wszystkim oceniającym wnioski - wiemy, że dla Was to były ciężkie miesiące żmudnej pracy.
W tym miejscu w sposób szczególny dziękujemy także osobie, która na etapie pisania przez nas wniosku wykazała się niesamowitą życzliwością, ogromnym profesjonalizmem i... jeszcze większą cierpliwością udzielając nam niezliczonych konsultacji, rad i wskazówek!  Jest to Pan Konrad Surowski - genialny architekt, znany w Krynicy jako DJ Licky - rezydent Festiwalu Kiepura Beat. 

listopad 2022

W wyniku przeprowadzonego przetargu, zgodnie z umową zawartą 09.11.2022 roku, Firma FOLKLAU Piotr Więdłocha dokona całkowitej wymiany pokrycia dachowego wraz z uzupełnieniem ocieplenia oraz wykonaniem nowej instalacji odgromowej na budynku "Siedliska". 

W trakcie prowadzonych od lat remontów wyszedł problem przeciekającego dachu. Zlecona kontrola techniczna wykazała, że stan obecnego pokrycia dachu uniemożliwia dalszą jego naprawę, czy renowację, konieczna jest całkowita wymiana z zapewnieniem bezpieczeństwa w warunkach zimowych (stromy dach stwarza zagrożenie spowodowane spadającym śniegiem, którego opady w Krynicy trwają od grudnia do kwietnia). Nowy dach pozwoli właściwie zabezpieczyć budynek na dalsze lata działalności, przyczyni się również do zapewnienia bezpieczeństwa jego użytkownikom. Efektem dodatkowym będzie zmniejszenie emisji ciepła do atmosfery, co korzystanie wpłynie na jakość powietrza i środowiska w uzdrowisku. Wymiana dachu nie była przewidziana w planie remontów, przez co wnioskodawca nie zabezpieczył na ten cel wymaganej sumy środków. Realizacja zadania, a co za tym idzie wsparcie finansowe jest szansą na dokonanie wymiany pokrycia dachu. Jest to działalnie konieczne do podjęcia w trybie interwencyjnym.


grudzień 2022

Na dachu budynku Centrum Kultury została położona wysokiej jakości blacha, zamontowano odpowiednie do krynickich warunków pogodowych listwy śniegowe oraz nową instalację odgromową. Dodatkowo na całej powierzchni dachu uzupełniono ocieplinę, co korzystnie wpływa na środowisko i niweluje utratę ciepła podczas ogrzewania budynku.

Nasi partnerzy

Logo-Małopolska-V-RGB (2)3 sokol_logo kryniczanka_logo_2018_CMYK.PDF - Adobe Reader 2019-11-12 093453LOGO FILHARMONIA

slotwiny-logoLogoPCK (1)MGOK LogoProjekt bez tytułu (37)

 

1

2