Poszukiwanie ukrytego skarbu

Za nami kolejne spotkanie w ramach zadania "OtwieraMY siebie!" realizowanego przez animatorów kultury z Krynicy-Zdroju.
Nasze Centrum Kultury wraz z ośrodkiem Słotwiny ARENA jest partnerem zadania.
Tym razem Ekipa Królika dostała niezły wycisk na torze sprawnościowym, który był rozgrzewką przed poszukiwaniem skarbu.
Nie było uproś - profesjonalne urządzenia do pomiaru czasu używane na mistrzostwach świata nie dały się oszukać! 
Po tym, jak cała drużyna została MISZTRZEM Toru Sprawnościowego, wyposażeni w odbiornik GPS, mapę, kompas i dobre humory wyruszyliśmy na wielkie poszukiwanie skarbu.... Jak Ekipa Królika poradziła sobie z zadaniami - zobaczcie sami na ponizszym materiale wideo!
******************
Poszukiwania miały miejsce w ośrodku Słotwiny Arena należącym do Grupa Pingwina - Nuda się nie uda
Pomiar czasu, szkolenie i prowadzenie poszukiwań: Grupa Wsparcia Wydarzeń 24 - gww24.pl
Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Bardzo Młoda Kultura 2019-2021".

Główny cel projektu to taka praca z dziećmi, która w efekcie otworzy je, nauczy współpracy, empatii, odpowiedzialności, da poczucie pewności siebie, mocy sprawczej, rozbudzi kreatywne myślenie i pokaże możliwości kreatywnego wyrażania siebie – które często jest najlepszym sposobem na wyrzucenie z siebie swoich lęków, obaw, czy też pozytywnych emocji, o których dzieci nie chcą/nie potrafią rozmawiać lub mają ku temu opory.
************
Spotkania są procesem „psychicznego wychodzenia z lock-downu”. Podczas spotkań i warsztatów dzieci uczą się współpracy, poznają swoją moc sprawczą i siłę wspólnego działania. Spotkania mają na celu otwarcie ich, uwrażliwienie na drugą osobę, rozwój empatii, poznanie zasad współżycia społecznego, myślenia kreatywnego i myślenia o innych osobach. Poprzez wspólna pracę oraz odpowiednie ćwiczenia chcemy by zachodziły w nich procesy oswajania się i integracji z rówieśnikami, ale też osobami starszymi. Całość zadania jest zaprojektowana tak, by dzieci czuły się swobodnie i bezpiecznie, a jednocześnie by spotkania były na tyle atrakcyjne, żeby każdy z uczestników znalazł coś dla siebie i aktywnie uczestniczył.

Nasi partnerzy

Logo-Małopolska-V-RGB (2)3 sokol_logo kryniczanka_logo_2018_CMYK.PDF - Adobe Reader 2019-11-12 093453LOGO FILHARMONIA

slotwiny-logoLogoPCK (1)1

2